Najlepsze Serwery Minecraft w Polsce!
   Witaj serdecznie na forum gdzie znajdziesz swój ulubiony Serwer Minecraft                                        
         

Serwery Minecraft

Witaj, Serwery Minecraft - nie przypadkiem znalazłeś największe forum internetowe Minecraft w Polsce Serwery Minecraft 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.13, 1.14, 1.15 które tu znajdziesz pozwolą Ci miło spędzić czas, poznasz nowych wspaniałych ludzi i przeżyjesz fantastyczne przygody! Jednoczymy ludzi uwielbiających Gry i Minecraft! Zagraj z Nami i odkryj fantastyczne Serwery No Premium! Zobacz co oferuje polecana przez Nas

Lista Serwerów MinecraftZarejestruj się bezpłatnie na forum! Oto niektóre z przywilejów:
 • Zakładaj nowe wątki oraz aktywnie w nich uczestnicz,
 • Odblokuj możliwość pisania na Shoutboxie (czat),
 • Ogranicz ilość wyświetlanych reklam,
 • Zdobywaj odznaczenia oraz reputacje,
 • Znajdziesz tutaj darmowe poradniki Minecraft,
 • Odblokuj dostęp do ukrytych działów, tematów i linków,
 • Spersonalizuj swój prywatny profil,
 • Uczestnicz w forumowych konkursach,
 • Pamiętaj to nic nie kosztuje, MineSerwer.pl to darmowe forum internetowe na którym dowiesz się jak zainstalować minecraft oraz jak grać w minecraft!
Szukałeś Serwerów Minecraft? Znalazłeś! Zarejestruj się, a zagraj z nami!

               
serwery minecraft


✖ UNBAN ALL ✖ - MineSerwer.PL; ostatnia szansa dla zbanowanych graczy

Eventy MIKOŁAJKOWE 2020 - MineSerwer & MineFox

Event BUDOWNICZY na trybie Creative - MineSerwer & MineFox


Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
 • 0 Głosów - 0 Średnio
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
[Rozwiązane] Zabudowywanie świątyni = utrudnianie gry?
Autor Wiadomość
bum35 Online
Ekspert
******

Liczba postów: 380
Dołączył: Feb 2016
118
+
Pomogłem? Daj Diaxa!
Nick na Serwerze:
JustClickButton

Odznaczenia:

(Zobacz Odznaczenia)
Poziom:
MineGold: 0.00
Post: #1
[Rozwiązane] Zabudowywanie świątyni = utrudnianie gry?
Na WvsP od pierwszej edycji tego trybu gracze(najczęściej z profesją budowniczy) zajmowali się obudowywaniem świątyni. Co MIAŁO sens, bo trzeba było jej obronić, aby wygrać grę. Właśnie.... MIAŁO sens. Teraz na WvsP III mamy, aż trzy świątynie i gdy potwory zniszczą jedną z nich to wojownicy mają jeszcze dwie w zapasie. Co sprawia, że wojownicy nie muszą stać uziemieni przy św, bo zaraz przegrają grę - daje im to trochę więcej swobody. Teraz pierwsza świątynia jest bardzo szybko oblegana przez potwory, czy to ze względu na dobre miejscówki na portal endermana na najpopularniejszych mapach takich jak Królestwo i Wężowa Twierdza, czy też przez wielką ilość bossów. Właśnie bossów, bossów które zadają kolosalne obrażenia, czyli m. in. krowa, gigant i rycerz. Do czego zmierzam - gracze (najczęściej nowi/nieogarniający gry) z premedytacją zabudowują świątynie, bo "przecież tak się robiło na poprzednich edycjach", bo "banan tak robił na swoich odcinkach", bo "to pomaga w obronie świątyni". Zabudowują ją pomimo tego, że gracze (Ci, którzy ogarniają jak się gra w tą gierkę) nalegają, aby tej świątyni nie zabudowywali. Co już niektórych graczy lekko mówiąc wk Smile Smile Smile Smile Dlaczego? Wymienię tutaj plusy oraz minusy zabudowanej/niezabudowanej świątyni:

Świątynia zabudowana(źle)

Minusy:
- brak widoczności na serca świątyni - nie widzimy potencjalnych mobów, które niszczą świątynie z daleka.
- brak możliwości szybkiego wejścia do świątyni, aby ją obronić - musimy szukać dziury, którą zrobił potwór/sami się wkopać do takiej świątyni.
- brak możliwości ucieczki ze świątyni - często w zabudowanych świątyniach czają się rycerze/krowy, czy nawet taki golem, który potrafi zadać spore dmg, a my nie możemy uciec przez wyjście, które jest 2x1 kratek przez co giniemy jako wojownik.
- brak możliwości bronienia świątyni z daleka, czyli nie możemy strzelać w potencjalne potwory w św z łuku, vortexa, rzucać młotem i innymi przedmiotami/umiejętnościami dystansowymi.
- brak możliwości włożenia dusz potworów do serc świątyni - musimy się do niej wkopać, a w tym czasie może nas przywitać boss zza pleców.
- często też brak możliwości odebrania potki leczenia w przypadku wężowej twierdzy.
- komfortowe miejsce do zabijania wojowników przez bossy, czy nawet zwykłe potwory - wojownik ma znikome szansę na ucieczkę/przetrwanie.

Plusy:
- potwory mają ciężej wejść do takiej świątyni
(ktoś ma jeszcze jakieś plusy? bo ja nie widzę żadnych innych plusów w tym....)

Niezabudowana świątynia(dobrze)

Minusy:
- potwory mogą łatwiej wejść do takiej świątyni
(ma ktoś coś jeszcze?)

Plusy:
- łatwiej zabić potwory - najczęściej gdy niszczą serca świątyni to stoją, przez co łatwo je zabić używając nawet podstawowego łuku, który jest dostępny dla każdego.
- łatwiej dostrzec moby - możemy z daleka zobaczyć ile jest mobów/bossów przy sercach i ocenić czy damy tą świątynie obronić, czy lepiej wycofać się i bronić już kolejnej.
- brak obaw przed ukrywającymi się bossami w świątyni, bo przecież nie mają się za czym schować
- łatwy dostęp do świątyni - możemy łatwo podejść do serc świątyni zamiast tracić czas na wkopywanie się do niej podczas gdy jest ona atakowana.
- łatwiejsza ucieczka ze świątyni gdy mamy mało życia/musimy naprawić/zmienić zbroję.

Ta edycja posiada trochę inny schemat gry i wymaga innego podejścia do niej. Dlatego nalegam, aby budowanie murów z premedytacją po mimo, iż większość graczy z DRUŻYNY tego nie chce zostało uznane jako "utrudnianie w rozgrywce". Bo takie struktury działają tylko na korzyść DRUŻYNY PRZECIWNEJ. Ale... wątpię, aby coś takiego zostało wprowadzone w życie, bo trzeba by mieć dowody i administracja miała by więcej roboty. Więc mam jeszcze dwa pomysły jak załatwić ten problem. Pierwszy to ograniczenie dla wojownika ilości postawionych bloków w terenie świątyni do, np 100. Co według mnie nie jest i tak dobrym rozwiązaniem, ale zawsze jakimś jest. I drugi pomysł, imo najlepszy, lecz trochę kontrowersyjny. Użyję do tego artystycznego skilla graficznego w paint'cie https://imgur.com/a/VhAf7Tl

Po lewej stronie mamy zilustrowane obecny "schemat świątyni", czyli nie można budować w obszarze zaznaczonym żółtym kwadratem. Zaś po prawej stronie mamy zilustrowane rozwiązanie jakim jest powiększenie obszaru, na którym nie można budować. Po za obszarem żółtego kwadratu można budować mury, ogrodzenia, pułapki, okopy czy co komu przyjdzie do głowy. Sprawi to, że świątynia nie będzie miała murów obronnych centralnie przy sercach, ale oddalone o 30-50 kratek od serc świątyni. W ten sposób pogodzimy obie strony "konfliktu"(jeśli można to tak nazwać). Budowniczy będzie mógł spełniać swoją rolę, a gracze chcący obronić świątynie nie zostaną zabici w ciasnym pomieszczeniu bez możliwości ucieczki.

Do napisania tego wątku skłoniły mnie szczególnie takie mury https://imgur.com/a/0jLkbaZ - wysokie, które blokują dostęp do świątyni jak i ucieczki z niej za pomocą vortexa/podskoku/elytry. A były jeszcze gorsze struktury budowlane....

Jeżeli czegoś zapomniałem nadmienić to najwyżej edit:

[Obrazek: image.php?di=MCD6]
Oceny: GokuSSJ (+1), kuzynxfps123 (+1), MrGamingXD (+1)
01-September-2020 20:59:10
Znajdź wszystkie posty
Brat Banana
Wspieram Forum

Liczba postów: 6969
Dolaczyla: Jan 2012
Reputacja: 777

MineGold: 777.77

Serdecznie polecamy:
ImHexa Online
Dyskutant
*****

Liczba postów: 192
Dołączył: Sep 2019
59
+
Pomogłem? Daj Diaxa!
Nick na Serwerze:
ImJustHexa

MineGold: 0.00
Post: #2
Zabudowywanie świątyni = utrudnianie gry?
Zgadzam się praktycznie z każdym z tych punktów. Obrona takiej świątyni jest całkowicie niemożliwa. Obawiam się jednak, że Twoje rozwiązania, chociaż mają sens, nie przejdą (mimo to, powiększenie strefy 'niebudowania' nie jest specjalnie inwazyjnym pomysłem). Moja propozycja jest taka, aby zablokować budowanie wokół świątyni od pewnej wysokości (jeśli nie jest to dużym problemem). W grę wchodzi jeszcze uniemożliwienie robienia sufitów.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-September-2020 15:24:17 przez ImHexa.)
Oceny: WinLooX (+1)
02-September-2020 07:30:46
Znajdź wszystkie posty
BlueFireRed123 Offline
Błyskotliwy
***

Liczba postów: 48
Dołączył: Aug 2020
-5
+
Pomogłem? Daj Diaxa!
Nick na Serwerze:
IncoGnito

MineGold: 0.00
Post: #3
RE: Zabudowywanie świątyni = utrudnianie gry?
Zgadzam sie

Zgadzam sie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-September-2020 20:25:59 przez BlueFireRed123.)
02-September-2020 20:25:59
Znajdź wszystkie posty
bum35 Online
Ekspert
******

Liczba postów: 380
Dołączył: Feb 2016
118
+
Pomogłem? Daj Diaxa!
Nick na Serwerze:
JustClickButton

Odznaczenia:

(Zobacz Odznaczenia)
Poziom:
MineGold: 0.00
Post: #4
RE: Zabudowywanie świątyni = utrudnianie gry?
(02-September-2020 07:30:46)ImHexa napisał(a):  Moja propozycja jest taka, aby zablokować budowanie wokół świątyni od pewnej wysokości (jeśli nie jest to dużym problemem).

Nawet jeżeli będzie można budować mury na dwie kratki wysokości to i tak uniemożliwi to komfortowe bronienie świątyni, strzelanie do potencjalnych potworów w niej oraz nadal w takich murach będą mogły się ukrywać bossy takie jak rycerz czy krowa, które zadają kolosalne obrażenia. Po za tym, gdy graczom ograniczy się możliwość budowania wysokości murów to zaczną robić grubsze warstwy takich murów/więcej pojedyńczych warstw. Co i tak będzie niekomforowe dla wojowników chcących obroonić świątynie, a szczególnie dla tych bez vortexa/wysokiego podskoku.

[Obrazek: image.php?di=MCD6]
03-September-2020 23:51:55
Znajdź wszystkie posty
bum35 Online
Ekspert
******

Liczba postów: 380
Dołączył: Feb 2016
118
+
Pomogłem? Daj Diaxa!
Nick na Serwerze:
JustClickButton

Odznaczenia:

(Zobacz Odznaczenia)
Poziom:
MineGold: 0.00
Post: #5
RE: Zabudowywanie świątyni = utrudnianie gry?
@refresh

[Obrazek: image.php?di=MCD6]
09-September-2020 16:14:49
Znajdź wszystkie posty
bum35 Online
Ekspert
******

Liczba postów: 380
Dołączył: Feb 2016
118
+
Pomogłem? Daj Diaxa!
Nick na Serwerze:
JustClickButton

Odznaczenia:

(Zobacz Odznaczenia)
Poziom:
MineGold: 0.00
Post: #6
RE: Zabudowywanie świątyni = utrudnianie gry?
@refresh

[Obrazek: image.php?di=MCD6]
11-September-2020 07:48:48
Znajdź wszystkie posty
bum35 Online
Ekspert
******

Liczba postów: 380
Dołączył: Feb 2016
118
+
Pomogłem? Daj Diaxa!
Nick na Serwerze:
JustClickButton

Odznaczenia:

(Zobacz Odznaczenia)
Poziom:
MineGold: 0.00
Post: #7
RE: Zabudowywanie świątyni = utrudnianie gry?
@refresh

[Obrazek: image.php?di=MCD6]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-September-2020 20:43:21 przez bum35.)
13-September-2020 20:43:02
Znajdź wszystkie posty
Admin Offline
Właściciel
*******

Liczba postów: 14,130
Dołączył: Oct 2012
5115
+
Pomogłem? Daj Diaxa!
Nick na Serwerze:
SzybkiBanan

Odznaczenia:

(Zobacz Odznaczenia)
Poziom:
MineGold: 8,765.55
Post: #8
RE: Zabudowywanie świątyni = utrudnianie gry?
aspekt zabudowy i wielkosci/szerokosci murow pozostawiamy graczom, bez zmian mozna robic to o czym mowisz po prostu trzeba sie do tego stosowac, moze twoj post bedzie dla kogos inspiracja do takich gameplayow.

Subuj Wink https://www.youtube.com/user/CraftBoardPL Heart
--------------------------------

Serwery Minecraft 1.8 =) http://serweryminecraft.pl
[Obrazek: minecraft-skin-pictures-1.gif]
15-September-2020 12:05:48
Znajdź wszystkie posty

Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości